کلوچه

کلوچه نوعی نان شیرینی است که از آردگندم، شکر و روغن تهیه می‌شود. با اضافه کردن پودر نارگیل یا شکلات به خمیر کلوچه می‌توان کلوچه نارگیلی یا شکلات تهیه کرد.

کلوچه خرمایی سیستانی کلوچه خرمایی سیستان، از ترکیب آرد، روغن، خمیرمایه، سیاه دانه، رازیانه و خرما است. کلوچه خرمایی یکی از شیرینی های مخصوص و محلی مردم سیستان (زابل) است که از سال های قدیم تا به امروز پخت آن در بین سیستانی‌ها رواج داشته است. به عنوان یک میان وعده ی مغذی خصوصا برای کودکان بسیار مفید است. کلوچه خرمایی تمامی خواص مفید خرما را دارد؛ منبع مناسبی از املاح آهن، پتاسیم و منیزیم است که برای عمل ماهیچه های ارادی لازم است. کلوچه خرمایی شامل ویتامین های B1،B2 ،A ، بیوتین ، اسید فولیك و ویتامین C است.


تاریخچه

اولین بار در جهان کلوچه در قرن هفتم میلادی در ایران پخته شد.

وجه تسمیه

گویا واژة «کلوچه» در زبان فارسی با واژه‌های مشابه خود در دیگر زبان‌های هندواروپایی از یک ریشه است؛ قیاس کنید با روسی: Кулич (کولیچ) و یونانی: κόλλιξ (کولیکس). این واژه در شعر (کاک و کلوچه نسبتش گر به دو ماه کرده‌ام---سهل مبین که فکر آن من به دو ماه کرده‌ام) که سرودة شاعر طنزگوی قرن نهم هجری قمری ، بُسحاق اطعمه است، به‌کار رفته‌است. در فرهنگ بزرگ سخن، لغت‌نامة دهخدا، فرهنگ فارسی معین و عمید این واژه را فارسی دانسته‌اند.

در زبان انگلیسی، واژة Kulich از Кулич روسی و آن نیز از واژة یونانی κόλλιξ گرفته شده‌است.

جستارهای وابسته

تبلیغات