ورزش در آمریکا

مسابقات قهرمانی فوتبال آمریکایی

در زمینه ورزش آمریکاییان بیش از دیگر ورزش‌ها به فوتبال آمریکایی، بیسبال، و بسکتبال توجه و علاقه نشان می‌دهند.

پیشینه

برخی لیگهای ورزشی همانند آیوی لیگ دارای سابقه‌ای کهن و پر افتخارند. و نیز ورزش‌هایی همانند والیبال، لاکراس، بیسبال، و بسکتبال ابداعاتی آمریکایی به شمار می‌روند.

فوتبال آمریکایی

فوتبال آمریکایی هر ساله در دو لیگ ان اف ال (در سطوح حرفه ای) و بی سی اس (بین دانشگاه‌های آمریکا) توسط میلیون‌ها آمریکایی دنبال می‌شود. در واقع، مسابقات لیگ ان اف ال از نظر میانگین تعداد تماشاچیان در هر بازی رتبه اول جهان در میان تمام ورزشها را دارد. بطور مثال در سال ۲۰۰۶ و ۲۰۰۷ میانگین حضور تماشاچیان در هر بازی بیش از ۶۷٬۰۰۰ نفر بود.

بیسبال

پیست بین المللی فرمول یک و دیگر مسابقات جهانی اتومبیلرانی ایندیاناپولیس

بیسبال نیز یکی از ۳ ورزش محبوب اصلی آمریکاییان بوده که در سطوح مختلفی هر ساله در سرتاسر آمریکا برگزار می‌گردد. معتبرترین مسابقات این ورزش در آمریکا لیگ برتر بیسبال آمریکا می‌باشد.

بسکتبال

در امریکا نیز لیگ بسکتبال هر ساله توسط میلیون‌ها نفر دنبال میشود و در دو لیگ حرفه ای(ان بی ای) و دانشگاهی(ان سی ای ای)در بین مردان و در دو لیگ حرفه ای(دابلیو ان بی ای) و دانشگاهی(دابلیو ان سی ای ای) در بین زنان برگزار میشود.

ورزشهای دیگر در آمریکا

ورزشهای دیگری همچون هاکی روی یخ، اتومبیل رانی، تنیس و گلف نیز طرفداران زیادی در آمریکا دارند. برخی ورزشها در آمریکا طرفداران زیادی ندارند اما با این وجود توانسته اند در سطح جهانی بسیار بدرخشند، همانند تیم ملی والیبال مردان ایالات متحده آمریکا و تیم ملی والیبال زنان ایالات متحده آمریکا

سابقه در المپیک

مراسم افتتاحیه المپیک تابستانی ۱۹۸۴ در لس آنجلس، ایالات متحده تا کنون ۴ بار و در سال‌های ۱۹۰۴ در سنت لوئیس، ۱۹۳۲ و ۱۹۸۴ در لس آنجلس و ۱۹۹۶ در آتلانتا بازی‌های المپیک تابستانی را میزبانی کرده است.

ایالات متحده آمریکا از نظر کسب مدال پرافتخارترین کشور در تاریخ برگزاری بازی‌های المپیک تابستانی و دومین کشور پرافتخار در المپیک زمستانی است. در این میان، مایکل فلپس با ۱۴ مدال طلا و ۲ برنز، درخشانترین ورزشکار تاریخ المپیک محسوب می‌گردد.

  • سابقه ایالات متحده آمریکا در تمام دوره‌های بازیهای المپیک زمستانی و تابستانی
 رتبه در جهان  تعداد طلا تعداد نقره تعداد برنز در مجموع
۱ سابقه آمریکا در مجموع دوره‌های بازیهای المپیک تابستانی ۹۷۶ ۷۵۸ ۶۶۶ ۲۴۰۰
۲ سابقه آمریکا در مجموع دوره‌های بازیهای المپیک زمستانی ۹۶ ۱۰۲ ۸۳ ۲۸۱

نگارخانه


جستارهای وابسته

تبلیغات